
Valkoinen pyörillä varusteltu kevytvetokaappi.
Läpinäkyvät polykarbonaatista tai turvalasista valmistetut seinät tekevät opetuksen seuraamisesta helppoa.
OPPILab Teach Basic -vetokaappi on täydellinen valinta kouluun ja luonnontieteiden opetustilaan. Läpinäkyvien seinien ansiosta oppilaat pystyvät seuraamaan opetusta helposti. Pyörillä varustettu vetokaappi voidaan siirtää helposti käyttöpaikalleen ja opetustilanteen päätyttyä se voidaan sijoittaa esimerkiksi luokkahuoneen nurkkaan tai varastoon, jolloin vapautuu enemmän tilaa oppimiselle.
| Vakioleveys | 900 mm |
| Tason syvyys | 600 mm |
| Kokonaissyvyys | 645 mm |
| Kokonaiskorkeus | 1-os. lasi 2180 mm. Nostolasi alas laskettuna 1985 mm. |
| Tason korkeus | Kiinteä 900mm. |
| Tason materiaali | Haponkestävä teräs. |
| Sivujen ja takaseinän materiaalit | Läpinäkyvä kirkas polykarbonaatti. |
| Etuseinä | Suora kirkas polykarbonaatti. |
| Alasäilytys | Polypropeeni valuma-allas. |
| Pistorasiat | IP21, vakiona 2kpl, sähköjohto 5m + pistotulppa. |
Tekniset ominaisuudet vetokaapin leveyden mukaan.
| Vakioleveydet [mm] | 900 | |
| Sisätilan leveys [mm] | 828 | |
| Ilmamäärä [l/s] | 125 | Luukku 300mm auki, 0,5m/s sisäänvirtaus. |
| Vakiovalot led [W] (lumen) | 10 (1040) | |
| IV-yhde [mm] | 160 | 2m joustavaa IV-poistoletkua D160 pikaliittimin. |
| Pyörät | D100 | Kaksi kiinteää, kaksi kääntyvää ja lukittavaa. |

Valkoinen pyörillä varusteltu kevytvetokaappi.