
VISU Pro Standard 4
Hapoille ja vahvoille kemikaaleille
VISU Pro Standard 4 -vetokaappi on varusteltu keraamisella työskentelytasolla, joka tekee siitä kemikaalinkestävän. Vetokaappi on suunniteltu monipuoliseen ja turvalliseen työskentelyyn happojen ja vahvojen kemikaalien kanssa.
VISU Pro Standard vetokaappeja on saatavilla nopealla toimituksella. Tuotteita löytyy heti varastosta välimyyntivarauksin. Kysy lisää!
Onko toiveissa jotain hieman erilaista ja juuri sinulle kohdennettua?
VISU Pro -vetokaappeja on saatavilla myös täysin räätälöityinä.
Näistä VISU Pro Standard 4 -vetokaappi tunnetaan:
Vetokaappi varustetaan aina asiakkaan toiveiden ja tarpeiden mukaan. Optiot, kuten sähköinen korkeussäätö, on esitetty alla lihavoituina.
| Vakioleveydet | 1200, 1500 ja1800 mm |
| Tason syvyys | 600 ja 800 mm |
| Kokonaissyvyys | 730 ja 930 mm |
| Kokonaiskorkeus | 2680 mm 1-os. lasi täysin auki (Sähkösäätöisessä 2780 mm, 1-os. lasi täysin auki) |
| Korkeussäätö | Manuaalinen 750–900 mm, asetettu 900 mm:iin (Sähkösäätöisessä 750-1000 mm; ei saatavilla altaan 380 x 380 x 250 mm kanssa)) |
| Tason materiaali | Keraaminen |
| Sivujen materiaali | Laminoitu lasi |
| Takaseinän materiaali | Polypropeeni |
| Etuseinä | Vino (11°) laminoitu lasi |
| Runko | Jauhemaalattu teräs |
| Kanavisto | Korkeapainelaminaatti + takaseinän materiaali |
| Standardit | SFS-EN 14175-2: 2003 mukainen, nostorajoitin etulasissa, asetettu 500 mm korkeuteen; nostolasin hätäjarru |
| Pistorasiat | IP44, 2-osainen, 1 kpl |
| Ilmastointi | 0-1 IV-kytkin (rakennustekniikan ohjaus) |
| Allas ja hana (tilauksesta) | Allas 230 x 230 x 250 mm tai 380 x 380 x 250 mm (L x S (vaakasuunnassa) x K), sis. pohjaventtiilin Sekoitinhana, paineilmahana (CA), säätöventtiilit etupaneelissa |
| Vikavirtasuoja | Sisältyy |
Alla olevan vetokaappien valintaulukon avulla pääset alkuun vetokaapin ominaisuuksien valinnassa. Varustamme vetokaapit aina asiakkaan erityistarpeiden mukaan. Ota rohkeasti yhteyttä – suunnitellaan yhdessä juuri teille sopiva ratkaisu!
Vetokaapit toimitetaan sovittaessa paikoilleen asennettuina valmiina liitettäväksi taloteknisiin järjestelmiin. Vetokaappi tulee liittää omaan poistoilmakanavaansa. Liitännät vesi-, viemäri-, kaasu– ja sähköverkostoihin tulee teettää alan urakoitsijoilla.


VISU Pro Standard 4