
VISU Pro Standard 3
Hapoille, vahvoille kemikaaleille ja laitteille
VISU Pro Standard 3 -vetokaappi on suunniteltu erityisesti hapoille, vahvoille kemikaaleille ja laitteille. Keraaminen työskentelytaso tekee vetokaapista kemikaalinkestävän. VISU Pro Standard 3 -vetokaapissa käsittelet laitteiden kanssa erilaiset terveydelle haitalliset aineet turvallisesti.
VISU Pro Standard vetokaappeja on saatavilla nopealla toimituksella. Tuotteita löytyy heti varastosta välimyyntivarauksin. Kysy lisää!
Onko toiveissa jotain hieman erilaista ja juuri sinulle kohdennettua?
VISU Pro -vetokaappeja on saatavilla myös täysin räätälöityinä.
Näistä VISU Pro Standard 3 -vetokaappi tunnetaan:
Vetokaappi varustetaan aina asiakkaan toiveiden ja tarpeiden mukaan. Optiot, kuten sähköinen korkeussäätö, on esitetty alla lihavoituina.
| Vakioleveydet | 1200, 1500 ja 1800 mm |
| Tason syvyys | 600 ja 800 mm |
| Kokonaissyvyys | 730 ja 930 mm |
| Kokonaiskorkeus | 2680 mm 1-os. lasi täysin auki (Sähkösäätöisessä 2780 mm, 1-os. lasi täysin auki) |
| Korkeussäätö | Manuaalinen 750–900 mm, asetettu 900 mm:iin (Sähkösäätöisessä 750-1000 mm) |
| Tason materiaali | Keraaminen |
| Sivujen ja takaseinän materiaali | Polypropeeni |
| Etuseinä | Suora laminoitu lasi |
| Runko | Jauhemaalattu teräs |
| Kanavisto | Korkeapainelaminaatti + takaseinän materiaali |
| Standardit | SFS-EN 14175-2: 2003 mukainen, nostorajoitin etulasissa, asetettu 500 mm korkeuteen; nostolasin hätäjarru |
| Pistorasiat | IP44, 2-osainen, 1 kpl |
| Ilmastointi | 0-1 IV-kytkin (rakennustekniikan ohjaus) |
| Hana (tilauksesta) | Paineilmahana, säätöventtiili etupaneelissa |
| Vikavirtasuoja | Sisältyy |
Tekniset ominaisuudet vetokaapin leveyden mukaan
| Vakioleveydet [mm] | 1200 | 1500 | 1800 | |
| Sisätilan leveys [mm] | 1130 | 1430 | 1730 | |
| Ilmamäärä [l/s] | 170 | 215 | 260 | Nostolasi auki 300 mm, sisäänvirtaus 0.5 m/s, painehäviö 100 Pa |
| Vakiovalot led [W] | 18 | 24 | 30 | LUX: 1022, CRI: 80, taajuus: 3.3 kHz, värilämpötila: 4000K |
| IV-yhde [mm] | 200 | 250 | 2 x 200 (kk 900 mm) |
Vetokaapit toimitetaan sovittaessa paikoilleen asennettuina valmiina liitettäväksi taloteknisiin järjestelmiin. Vetokaappi tulee liittää omaan poistoilmakanavaansa. Liitännät vesi-, viemäri-, kaasu– ja sähköverkostoihin tulee teettää alan urakoitsijoilla.


VISU Pro Standard 3