
VISU Pro Standard 2
Haitallisille aineille ja laitteille
VISU Pro Standard 2 -vetokaappi soveltuu erinomaisesti haitallisten aineiden ja laitteiden parissa työskentelyyn. Vetokaapissa käsittelet terveydelle haitallisia aineita, laitteita ja kaasuja turvallisesti laitteiden kanssa.
VISU Pro Standard vetokaappeja on saatavilla nopealla toimituksella. Tuotteita löytyy heti varastosta välimyyntivarauksin. Kysy lisää!
Onko toiveissa jotain hieman erilaista ja juuri sinulle kohdennettua?
VISU Pro -vetokaappeja on saatavilla myös täysin räätälöityinä.
Näistä VISU Pro Standard 2 -vetokaappi tunnetaan:
Vetokaappi varustetaan aina asiakkaan toiveiden ja tarpeiden mukaan. Optiot on esitetty alla lihavoituina.
| Vakioleveydet | 1200, 1500 ja 1800 mm |
| Tason syvyys | 600 ja 800 mm |
| Kokonaissyvyys | 730 ja 930 mm |
| Kokonaiskorkeus | 2680 mm 1-os. lasi täysin auki |
| Korkeussäätö | Manuaalinen 750–900 mm, asetettu 900 mm:iin |
| Tason materiaali | Hst-taso |
| Sivujen materiaali | Laminoitu lasi |
| Takaseinän materiaali | Jauhemaalattu alumiini |
| Etuseinä | Vino laminoitu lasi |
| Runko | Jauhemaalattu teräs |
| Kanavisto | Korkeapainelaminaatti + takaseinän materiaali |
| Standardit | SFS-EN 14175-2: 2003 mukainen, nostorajoitin etulasissa, asetettu 500 mm korkeuteen; nostolasin hätäjarru |
| Pistorasiat | IP44, 2-osainen, 1 kpl |
| Ilmastointi | 0-1 IV-kytkin (rakennustekniikan ohjaus) |
| Allas ja hana (tilauksesta) | Allas 500 x 400 x 200 mm tai 335 x 400 x 200 mm (L x S (vaakasuunnassa) x K), sis. pohjaventtiilin Sekoitinhana, säätöventtiili etupaneelissa |
| Vikavirtasuoja | Sisältyy |
Tekniset ominaisuudet vetokaapin leveyden mukaan
| Vakioleveydet [mm] | 1200 | 1500 | 1800 | |
| Sisätilan leveys [mm] | 1130 | 1430 | 1730 | |
| Ilmamäärä [l/s] | 170 | 215 | 260 | Nostolasi auki 300 mm, sisäänvirtaus 0.5 m/s, painehäviö 100 Pa |
| Vakiovalot led [W] | 18 | 24 | 30 | LUX: 1022, CRI: 80, taajuus: 3.3 kHz, värilämpötila: 4000K |
| IV-yhde [mm] | 200 | 250 | 2 x 200 (kk 900 mm) |
Vetokaapit toimitetaan sovittaessa paikoilleen asennettuina valmiina liitettäväksi taloteknisiin järjestelmiin. Vetokaappi tulee liittää omaan poistoilmakanavaansa. Liitännät vesi-, viemäri-, kaasu– ja sähköverkostoihin tulee teettää alan urakoitsijoilla.


VISU Pro Standard 2